Odkazy

České a slovenské:


Cirkusy:
Cirkus Adrian - http://www.cirk.info/
Cirkus Aleš - http://www.cirkus-ales.sk
Cirkus Alex - www.cirkus-alex.cz
Cirkus Andres - http://www.cirkusandres.cz
Cirkus Apolo - http://www.apolo-cirque.cz
Cirkus Aqua Manéž Fantasie - http://aquamanege.com/
Cirkus Bernes - http://www.cirkusbernes.cz
Cirkus Berousek - http://www.cirk-berousek.cz/
Cirkus Carini - http://www.carini.cz/
Cirkus Cramer - http://www.cramer.wbs.cz/
Cirkus Humberto - http://www.humberto.sk a http://www.cirkushumberto.com/
Cirkus Jo-Joo - http://www.narodnicirkus.cz
Cirkus Karlson - http://cirkuskarlson.szm.sk/
Cirkus Original Berousek - http://www.berousek.cz
Cirkus Orion - http://www.cirkusorion.wz.cz
Cirkus Romanza - http://www.czechcirkus.cz
Cirkus Sultán - http://www.cirkusy.cz
Cirkus Tony - http://www.cirkustony.szm.sk/
Cirkus Williams - http://cirkuswilliams.wz.cz

Stránky jednotlivých artistů, cirkusových umělců a variteních show:
Duo Devils - http://www.magicshow.sk/ (magie, kouzla, iluze)
Enrico - http://www.zonglerenrico.ic.cz/ (žonglování)
Jan Ringel - http://www.janringel.ic.cz (drezůra tygrů)
Kejklíř V. Vrtek - http://www.kejklir.com (žonglér, komediant, klaun a kejklíř)
Magický palác - http://www.magicky-palac.cz (magie, kouzla, iluze)
Marko - http://www.marko.wbs.cz/ (žonglér)
Melies - http://www.melies.sk/ (kouzelník, manipulátor),
Miss Kelly - http://miss.kelly.sblog.cz/ (iluzionistka a kouzelnice)
Palduson Production - http://www.palduson.cz (magická rocková show)
Štauberti - http://www.stauberti.com/
Talostan - http://www.talostan.sk/ (kouzelník)
The Brothers Wolf - http://www.wolfbrothers.cz
Trio Enrico - http://www.trioenrico.wz.cz
Trio Jung - http://www.triojung.com/
Vinicki - Šmaha - http://www.vinicki-smaha.com
Wolf Brothers - http://www.wolfbrothers.cz/ Akrobatičtí kaskadéři, equilibristika, hrazda


Lunaparky:
Apollo - http://www.kolotoce.com
Atrakcie.net - www.atrakcie.net
Babylon - http://www.centrumbabylon.cz
Catering-Kočka - http://www.catering-kocka.cz
České zábavné atrakce - http://cz-atrakce.cz/
Evolution - http://www.kolotoce.com/evolution/
Funworld - http://www.funworld.wz.cz/
Kolotoče a skákací hrady - Jiří Paldus - http://www.kolotoce.net/
Liteza - http://www.lunaparky.cz
Lunapark Bradáč a Štaubert - http://www.kolotoce.com/bradac
Lunapark Eden - http://www.lunapark-eden.eu/
Lunapark Jaroslav Bunčák - http://www.lunapark-jbuncak.sk
Lunapark Ladislava Pelána - http://www.kolotoce.com/pelan
Lunapark LTZ - http://www.atrakce-lunapark.cz
Lunapark M & L - http://kolotoce.m-fit.com/
Lunapark Novotný - http://www.lunaparknovotnycz.estranky.cz
Lunapark Schmied - http://lunaparkyschmied.funtigo.com
Lunapark Stanislava Dubského - http://www.kolotoce.com/dubsky
Lunapark Šiatinský - http://www.kolotoce.eu
Lunapark Tříska - http://www.lunapark-triska.cz/
Lunapark Vencislava Nového - http://lunapark-vnovy.tym.sk/
Lunapark Zahradník - http://www.lunapark-zahradnik.cz
Matějská pouť - http://www.matejskapout.cz
Palmir - http://www.atrakcia.sk
Pouťové atrakce Jan Pazdera - http://www.poutoveatrakce.unas.cz
Praha (Výstaviště) - http://www.zabavny-lunapark.cz
Schulz - http://www.volny.cz/v.schulz (brněnská kolotočová společnost)
Simulátor - virtuální dynamické kino - http://www.simulator.sk/
Staročeská střelnice - http://www.strelnice.estranky.cz/ (stránky jedné staročeské střelnice))
Techno Power - http://www.technopower.euweb.cz
Virtuální dynamické kino - http://www.simulator.sk/
Zábavné atrakce - http://www.sweb.cz/zabavne.atrakce/

Ostatní:
Aval
- Výroba atrakcí.
http://www.avalcz.cz

Bazar Rides
- bazar pouťových atrakcí
http://www.bazarrides.xf.cz

Cirkusové kousky
- návody, rady jak naučit svého koně některý z cirkusových kousků, jako je například úsměv, počítání, úklona, lehnutí.
http://sweb.cz/cirkusovekousky/

Cirkusy.websnadno.cz
- české stránky zabývající se cirkusovým uměním.
http://cirkusy.websnadno.cz

Cirkusy.Sk
- slovenské stránky zabývající se cirkusy
http://cirkusy.sk

Cirkus.Weblahko.Sk
- slovenské stránky zabývající se cirkusovým uměním.
http://www.cirkus.weblahko.sk

Jiří Výška Production
- umělecká, produkční a reklamní agentura, mající v nabídce mimo jiné i cirkusové a varietní umělce, pouťové atrakce apod.
http://www.vyska.cz

Fun Light
- společnost zabývající se lunaparkovými atrakcemi a osvětlovací technikou určenou zejména pro zábavní centra, parky, tržnice a jiná společenská zařízení
http://www.funlight.cz

Kolmax Plus
- společnost zabývající se výrobou pouťových atrakcí
http://www.kolmax-plus.cz

Airflag.cz
- společnost zabývající se airbrushem atrakcí
http://www.airflag.cz/Galerie/Kolotoce/

Bumpercars.cz
- nabídka autíček, bazar atrakcí apod.
http://www.bumpercars.cz/

Inzerce (česká) pro sběratele cirkusů a varieté
- inzertní stránky pro sběratele cirkusového a varietního umění.
http://sberatelstvi.inzertal.cz/cirkusy-variete/

Laminex
- Různé nafukovací hrady, trampolíny, hrací koutky, klouzačky a podobně.
http://www.laminex.euweb.cz

Magic Studio 2000
- E-shop pro kouzelníky, mnoho potřeb pro iluzionisty.
http://www.magicstudio2000.com

Pfleger
- Výroba a prodej zábavných atrakcí.
http://www.vilempfleger.cz

Pragolet s.r.o.
- Výrobce simulátorů.
http://www.pragolet.cz

Stránky o Matějské pouti
- Výroba atrakcí.
http://www.pout.estranky.cz/

Vtipy z cirkusového prostředí
- vtipy ze světa cirkusů a varieté
http://pitevna.cz/vtipy/cirkusy/

Zonglovanie.com
- Adams Shop - obchod s pomůckami pro kouzelníky a žongléry
http://www.zonglovanie.com

Žonglování
- stránky o žonglování, žonglérských technikách, internetový obchod s žonglérskými potřebami (možnost objednání z internetu)
http://www.zonglovani.cz

Zahraniční:


Cirkusy:
Circus 180 Grad (Německo) - http://www.circus180grad.de
Circus 3 (Dánsko) - http://www.cirkus3.dk
Cirkus Acquatico Crazy Show (Itálie) - http://utenti.lycos.it/circoacquatico/index.html
Cirkus Acquatico Loredana Bellucci (Itálie) - http://www.acquaticobellucci.com/
Cirkus Alberti (Německo) - http://www.circus-alberti.de
Cirkus American (Itálie) - http://www.american-circus.com/
Cirkus Anastasini (USA) - http://www.anastasini.com/
Cirkus Andre Sperlich (Německo) - http://www.circus-andre-sperlich.de
Cirkus Apollo (Německo) - http://www.circus-apollo.de
Cirkus Aquatic Denji Show (Itálie) - http://xoomer.virgilio.it/denji/
Cirkus Aquatico (Itálie) - http://www.circoacquatico.it/
Cirkus Aramannt (Německo) - http://www.aramannt.de
Cirkus Arena (Dánsko) - http://www.arena.dk
Cirkus Arnett & Paulos (UK) - http://www.apcircus.com
Cirkus Arlekin (Polsko) - http://www.cyrk-arlekin.com.pl/
Cirkus Arli (Dánsko) - http://www.arli.dk
Cirkus Aros (Rakousko) - http://www.circus-aros.at
Cirkus Astoria (Německo) - http://www.circus-astoria.de
Cirkus Atlantik (Německo) - http://www.circus-atlantik.de
Cirkus Baldoni (Dánsko) - http://www.baldoni.dk
Cirkus Barany (Německo) - http://www.circus-barany.de/
Cirkus Barcellona (Itálie) - http://www.circodibarcellona.com/
Cirkus Barelli (Německo) - http://www.circusbarelli.de
Cirkus Barnet (Německo) - http://www.circusbarnet.de
Cirkus Barum (Německo) - http://www.circus-barum.de/
Cirkus Bella Donna (Dánsko) - http://www.bella-donna.dk
Cirkus Bellucci (Itálie) - http://www.circobellucci.it
Cirkus Belly (Německo) - http://www.circus-belly.de
Cirkus Benneweis (Dánsko) - http://www.benneweis.dk
Cirkus Berolina (Německo) - http://www.circus-berolina.de
Cirkus Berlin (Německo) - http://www.circus-berlin.de.ms/
Cirkus Big Apple (USA) - http://www.bigapplecircus.org
Cirkus Billy Smart´s (UK) - http://www.billy-smarts-circus.co.uk
Cirkus Bobby Roberts (UK) - http://www.bobby-roberts.co.uk/
Cirkus Boltini (Holandsko) - http://www.boltini.com
Cirkus Bonanza (Německo) - http://www.circus-bonanza.de
Cirkus Bongo (Holandsko) - http://www.circusbongo.nl
Cirkus Busch Roland (Německo) - http://www.busch-roland.de
Cirkus California (Německo) - http://www.circus-california.de
Cirkus Carl Busch (Německo) - http://www.circus-carl-busch.de
Cirkus Carson & Barnes (USA) - http://www.carsonbarnescircus.com
Cirkus Casselly (Německo) - http://circus-casselly.de
Cirkus Charles Knie (Německo) - http://www.zirkus-charles-knie.de
Cirkus Charlie (Dánsko) - http://www.cirkuscharlie.dk
Cirkus ChangHigh (Dánsko) - http://users.cybercity.dk/~dko4700/Circus_Changhigh_dk.htm
Cirkus Charivari (Německo) - http://circus-charivari.de
Cirkus Chimera (USA) - http://www.circusweb.com
Cirkus Circo Di Praga (Itálie) - http://www.circodipraga.com/
Cirkus Cirque du Soleil (Kanada) - http://www.cirquedusoleil.com
Cirkus Clyde-Beatty Cole Brother's (USA) - http://www.colebroscircus.com
Cirkus Confetti (Něměcko) - http://www.circusconfetti.de
Cirkus Corelli (Něměcko) - http://www.circus-corelli.de
Cirkus Corty Althoff (Něměcko) - http://www.euroschall.de/althoff.html
Cirkus Culpepper & Merriweather (USA) - http://www.cmcircus.com/
Cirkus d' Hiver (Holandsko) - http://www.cirque-dhiver.nl
Cirkus di Praga (Itálie) - http://www.circodipraga.com
Cirkus Dannebrog (Dánsko) - http://www.cirkus-dannebrog.dk
Cirkus Darix (Itálie) - http://www.darixcircus.com
Cirkus Det Flyvende Kuffertcircus (Dánsko) - http://www.kuffertcirkus.dk
Cirkus Elleboog (Holandsko) - http://www.elleboog.nl
Cirkus Embell Riva (Itálie) - http://www.embellriva.it/
Cirkus Errani (Itálie) - http://www.circoerrani.com
Cirkus Fantasy (Itálie) - http://www.circofantasy.o-f.com/
Cirkus Finlandia (Finsko) - http://www.sirkusfinlandia.com
Cirkus Flic Flac (Německo) - http://www.flicflac.de
Cirkus Fliegenpilz (Německo) - http://www.circus-fliegenpilz.de
Cirkus Flora (USA) - http://www.circusflora.org
Cirkus Florilegio (Itálie) - http://www.florilegio.com/
Cirkus Frank (Německo) - http://www.zirkus-frank.de
Cirkus Frankello (Německo) - http://www.frankello.de
Cirkus Garden Brothers (Kanada) - http://www.gardenbrothers.com/
Cirkus Gelinde - Marionetten in der Manege (Německo) - http://www.zirkusgelinde.de
Cirkus George Carden (USA) - http://www.georgecardencircus.com/index.html
Cirkus Gerd Sperlich (Německo) http://www.circus-sperlich.de
Cirkus Granada (Německo) http://www.circus-granada.de.vu/
Cirkus Great British Circus (UK) http://www.greatbritishcircus.co.uk
Cirkus Groot Russisch Staatcirkus (Rusko) http://www.staatscircus.com
Cirkus Gruss (Francie) - http://www.cirque-gruss.com/
Cirkus Hansa (Německo) - http://www.zirkushansa.de
Cirkus Harlekin (Švýcarsko) - http://www.circusharlekin.ch
Cirkus Helsinki (Finsko) - http://www.circushelsinki.fi
Cirkus Herkules (Německo) - http://www.circus-herkules.de
Cirkus Herman Renz (Holandsko) - http://www.renz.nl
Circus Il Florilegio (Itálie) - http://www.florilegio.com
Cirkus Kaiser (Německo) - http://www.circus-kaiser.de
Cirkus Kelly Miller (USA) - http://www.kellymillercircus.com
Cirkus Korona (Polsko) - http://www.cyrk-korona.com.pl
Cirkus Krone (Německo) - http://www.circus-krone.de
Cirkus Knie(Švýcarsko) - http://www.knie.ch
Cirkus Kübler (Německo) - http://www.circuskuebler.de
Cirkus Laforte (Německo) - http://www.circus-laforte.de
Cirkus Lamberti (Německo) - http://www.zirkus-lamberti.de
Cirkus Las Vegas (Německo) - http://www.las-vegas-circus.de
Cirkus Lidia Togni (Itálie) - http://www.lidiatogni.it/main.htm
Cirkus Liliput (Švýcarsko) - http://www.zirkus-liliput.ch
Cirkus Lorenzo Bailando (Německo) - http://www.lorenzo.bailando.f.b.ms
Cirkus Luna (Dánsko) - http://www.cirkusluna.dk
Cirkus Luna (Německo) - http://www.zirkus-luna.de
Cirkus Madigan (Švédsko) - http://www.cirkusmadigan.com/
Cirkus Malford (Německo) - http://www.circus-malford.de
Cirkus Markshow (Itálie) - http://www.markshow.it
Cirkus Mascot (Dánsko) - http://www.cirkus-mascot.dk
Cirkus Maverik (Itálie) - http://www.mgx.it/maverik
Cirkus Maximum (Švédsko) - http://www.cirkusmaximum.se
Cirkus Medrano (Itálie) - http://www.medrano.it
Cirkus Mendes (Něměcko) - http://www.mendes-entertainment.de
Cirkus Merano (Norsko) - http://www.merano.no
Cirkus Moira Orfei (Itálie) - http://www.moiraorfei.it
Cirkus Mondeo (Německo) - http://www.circus-mondeo.de
Cirkus Mongo (Dánsko) - http://www.cirkusmongo.dk
Cirkus Monoxide (Austrálie) - http://www.circusmonoxide.com.au
Cirkus Monnely (Belgie) - http://www.circusmonelly.be
Cirkus Montana (Německo) - http://www.circus-montana.de.ms
Cirkus Monti (Švýcarsko) - http://www.circus-monti.ch
Cirkus Mundial Grand (Španělsko) - http://www.grancircomundial.com
Cirkus Nando Orfei (Itálie) - http://www.circonandoorfei.com
Cirkus Nemzeti (Maďarsko) - http://www.nemzeticirkusz-jrichter.hu/
Cirkus Nikulina (Rusko) - http://www.circusnikulin.ru
Cirkus Oskani (Německo) - http://www.oskani.de
Cirkus Oz (Austrálie) - http://www.circusoz.com
Cirkus Pikard (Rakousko) - http://www.circus-pikard.at
Cirkus Pinder (Francie) - http://www.cirquepinder.com
Cirkus Praga (Rumunsko) - http://www.smol.ro/cirkuspraga/
Cirkus Probst - Rudolf Probst (Německo) - http://www.circusprobst.com
Cirkus Probst - Reinhard und Robert Probst (Německo) - http://circus-probst.de/
Cirkus Quaiser (Německo) - http://www.circus-quaiser.de
Cirkus Rataplan (Itálie) - http://www.circorataplan.it/
Cirkus Relaxx (Německo) - http://www.circus-relaxx.de
Cirkus Rene und Patrizia Althoff (Německo) - http://www.circus-rene-und-patrizia-althoff.de
Cirkus Renz (Německo) - http://www.circus-renz-berlin.de
Cirkus Ringland (Itálie) - http://www.circofratellirossi.com
Cirkus Rio (Německo) - http://www.circusrio.de
Cirkus Rolandos (Německo) - http://www.variete-circus-rolandos.de
Cirkus Romano (Německo) - http://www.circus-romano.de
Cirkus Romanza (Německo) - http://www.circus-romanza.de
Cirkus Royal (Německo) - http://www.circus-royal.de
Cirkus Royal (Holandsko) - http://www.circusroyal.nl
Cirkus Royale (Austrálie) - http://www.circusroyale.com
Cirkus Ringling Bros. Barnum and Bailey (USA) - http://www.ringling.com
Cirkus Roncalli (Německo) - http://www.roncalli.de
Cirkus Safaripark - Stukenbrock (Německo) http://www.safaripark-stukenbrock.de
Cirkus Saloni (Německo) - http://www.circus-saloni.de
Cirkus Samadhi (Německo) - http://www.circus-samadhi.de
Cirkus Sambesi (Německo) - http://www.circus-sambesi.de
Cirkus Sarrasani (Německo) - http://www.sarrasani.de
Cirkus Schickler (Německo) - http://www.zirkus-schickler.de
Cirkus Smirkus (USA) - http://www.circussmirkus.org
Cirkus Sool Universal Circus (Itálie) - http://www.sooluniversalcircus.com/
Cirkus Staatscircus van Moskou / Holiday (Holandsko) - http://www.moskoucircus.nl
Cirkus Stardust (Austrálie) -http://www.stardustcircus.com.au
Cirkus Stern (Švýcarsko) - http://homepage.sunrise.ch/mysunrise/zirkus.stern/
Cirkus Sterza (Itálie) - http://www.circosterza.it
Cirkus Tony Hopkins (UK) - http://www.tony-hopkins-circus.co.uk
Cirkus Tom Duffys (Irsko) - http://www.duffyscircus.com
Cirkus Traber (Německo) - http://www.circus-traber.de
Cirkus Travados (Německo) - http://www.travados.net
Cirkus Tribertis (Itálie) - http://www.circointtribertis.com/
Cirkus Trumpf (Německo) - http://www.circus-trumpf.de
Cirkus Ubuntu (Německo) - http://www.ubuntu.de
Cirkus Univerzal Renz (Německo) - http://www.circus-renz.de/
Cirkus Varieté Merz und Pilini (Německo) - http://www.circus-variete.de
Cirkus Voyage (Německo) - http://www.circus-voyage.de
Cirkus Weber (Itálie) - http://www.weber-circus.it
Cirkus Weisheit (Německo) - http://www.circus-weisheit.de
Cirkus Werona (Německo) - http://www.circus-werona.de
Cirkus William (Německo) - http://www.circus-william.de
Cirkus Zalewski (Polsko) - http://www.cyrk-zalewski.com.pl
Cirkus Zalmov (Dánsko) - http://zalmov.dk
Cirkus Zamunda(Dánsko) - http://www.circus-zamunda.de
Cirkus Zaretti (Německo) - http://www.zaretti.de
Cirkus Zauberhaftes Varieté (Německo) - http://www.zauberhaftes-variete.de
Microcirco (Itálie) - http://digilander.libero.it/microcirco/
Traumtheater Salome (Německo) - http://www.traumtheater-salome.de

Stránky jednotlivých artistů, cirkusových umělců a varietních show:
Aerial gymnast on cloud swing - http://circusactress.narod.ru

Ostatní:
CirkusMuseum.Nl
- rozsáhlé internetové muzeum cirkusových fotek a plakátů...
http://www.circusmuseum.nl

CirkusWeb.De
- web německých příznivců cirkusů...
http://www.circusweb.de

CirkusWeb.Com
- web o amerických cirkusech...
http://www.circusweb.com

CirkusWorld.De
- německý portál o cirkusech...
http://www.circusworld.de

ECA
- evropská cirkusová asociace sdružující cirkusy a organizace kolem nich
http://www.europeancircus.info/

Informace o P. T. Barnumovi (v angličtině)
- za života založil broadwayské muzeum atrakcí, největší americký pojízdný cirkus a vytvořil ve své době největší hvězdy světového showbyznysu
http://www.sniggle.net/barnum.php

Manege.Austria
- stránky zabývající se cirkusy v Rakousku i všude jinde ve světě...
http://www.manege.at/

ManegenWelt
- stránky zabývající se německými cirkusy...
http://www.manegenwelt.de

National Institute of Circus Arts
- národní institut cirkusového umění (Austrálie)
http://www.nica.swin.edu.au/

Stránky (fun-sites) o dánských cirkusech (v dánštině nebo angličtině):
- opravdu dobře provedené stránky o velkých i malých dánských cirkusech, jejich historii i existenci samotné...
http://www.cirkus-dk.dk

Seznam německých cirkusů a kontaktů na ně:
- opravdu dobře provedené stránky o velkých i malých dánských cirkusech, jejich historii i existenci samotné...
http://www.zauber.de/circus.htm

Stránky iluzonisty a mága Davida Copperfielda
- homepage jednoho z nejznámějších kouzelníků světa
http://www.dcopperfield.com


coded by Xagatron